U-13 selekcija osvojila drugo mjesto na Dalmacija kupu

0
564

OKK DRAŽEN PETROVIĆ vs KK DUBROVNIK

Domaćini OKK D. Petrović i KK Dubrovnik otvorili su drugi po redu turnir “Dalmacija kup” za dječake do 13 godina.

Bolji ulazak domaćih igrača u utakmicu rezultirao je blagom prednosti u prvih osam minuta. U nastavku gosti se bude iz uspavanog ritma te hvataju priključak međutim dobra timska obrana i precizan vanjski šut rezultirao je do velikog odmora prednošću domaćih +10 (25-15).

Momci u narančastom u nastavku ubacuju u brzinu više te odlaze na nedostižnih i konačnih +15

OKK D. Petrović – KK Dubrovnik

(9 – 5) (16 – 10) (16 – 6) (3 – 8)

44 – 29

OKK D. Petrović: Bratić 10, Šarin 12, Jurić 16, Mrša F. 2, Garma, Suton, Vuković, Maleš, Mrša M., Grubišić 3, Banić, Lubina.

Trener: Branko Klisović

KK Dubrovnik: Gverović, Batinić 8, Marić, Pasqaliccio 3, Bijelić 13, Sentić, Tudeško, Miloslavić 5, Milić, Corubolo.

Trener: Luko Bijelić

KK SPLIT vs ŠK ZADAR

U dalmatinskom derbiju između dječaka Splita i Zadra započeo je drugi susret dana.

Otvaranje nije dobro ispalo za ekipu Zadra jer im se u prvih dvije minute ozlijedio važan igrač, što je ekipa u žutom iskoristila te u prvoj dionici otišli na +10 (27-17).

Do velikog odmora žuti su još malo povisili prednost +17 (43-26).

Splićani su nastavili u visokom ritmu igrati na obje strane parketa što ekipa Zadra nije mogla pratiti, te su žuti nanijeli neugodno visok poraz mladim Zadranima.

KK Split – ŠK Zadar

(27-17) (16-9) (21-6) (11-12)

75 – 44

KK Split: Polić 6, Vlaić 14, Vidović 6, Ušić 1, Zekić 8, Vrgoč 4, Ukić 12, Blažević 15, Firić 4, Grgurević, Stanić, Miljanić 4, Vuković.

Trener: Jere Mrduljat

ŠK Zadar: Jelić 5, Kurtin, Stipić 13, Pestić T. 3, Mišlov 5, Vukoša 2, Višić 2, Ratković, Čolak 2, Kovačević L. 2, Kovačević Z. 2, Vidaković 2, Pestić K. 4.

Trener: Alen Zdrilić

KK DUBROVNIK vs ŠK ZADAR

Treći susret dana igrali su Dubrovčani i Zadrani. Zadrani koji su imali samo 15-ak minuta odmora nakon ne baš ugodnog poraza od Splita morali su uči u novu utakmicu protiv odmornog Dubrovnika, ali ne i njihovog trenera Luku Bijelića koji je nakon prvog ogleda otišao u drugu dvorani voditi svoju drugu selekciju djece 2011. godišta koji su odigrali prijateljski ogled protiv djece OKK Dražena Petrovića.

Grčevita borba s obje strane, izmjenjivali su se vodstva kod jednih i kod drugih te se na veliki odmor otišlo blagom prednosti Zadrana +6 (22-28). U nastavku susreta nastavilo se u istom ritmu te se u posljednjoj minuti ušlo u korist Zadrana +5 (48-53). Ipak Zadrani su iščupali pobjedu nad Dubrovčanima.

KK Dubrovnik – ŠK Zadar

(14-17)(8-11)(16-14)(13-12)

51 – 54

KK Dubrovnik: Gverović, Batinić 6, Marić 2, Pasqaliccio 10, Bijelić 20, Sentić 23, Tudeško 4, Miloslavić 5, Milić, Corubolo.

ŠK Zadar: Jelić 4, Kurtin, Stipić 20, Pestić T. 7, Mišlov, Vukoša 9, Višić, Ratković, Čolak, Kovačević L. 2, Kovačević Z. 2, Vidaković, Pestić K.

OKK DRAŽEN PETROVIĆ vs KK SPLIT

Posljednji susret današnjeg dana između domaćina “Dražen Petrović” i Splita bio je ne samo dalmatinski derbi već utakmica za 1. mjesto.

Splićani su ušli nešto bolje reklo bi se svježije i pametnije u utakmicu dok su momci u narančastom hvatali ritam svoje igre. Do velikog odmora Splićani su stekli blagu ali ne i nedostižnu prednost +9 (15-24). Ulazak u nastavak susreta žuti podižu agresivnost u obrani i brzim polukontrama odlaze na velikih +15 (28-43). Istopili su narančasti zaostatak te se u posljednjih 4 min. susreta ušlo +7 za Splićane. Do kraja susreta Splićani nisu dopustili preokret, te je prvo mjesto zasluženo otišlo put Splita.