Drugog dana siječnja, Henrik Širko je promijenio klub, ali ostaje na Kosovu. 32-godišnji šibenski košarkaš napustio je redove Sigal Prištine i potpisao za Boru do kraja sezone. Ove je sezone odigrao 12 susreta za Prištinu, s prosjekom 16 minuta i šest postignutih poena. Bit će mu ovo četvrti klub na Kosovu, prije Bore i Prištine, nosio je dres Peje i Golden Eagle Yllia, a tijekom karijere je igrao za Jolly, Kvarner, Zadar, Split, Peristeri i Šibenku.

Njegov novi klub nakon 14. kola se nalazi na pretposljednjoj sedmoj poziciji s 18 bodova, dva manje od sedme Prištine. Debi će imati 08. siječnja protiv bivšeg kluba, Golden Eagle Yllia.

