Cedevita uvjerljivim slavljem protiv Zadra do pretkadetskog naslova

0
223

Danas je u Sportskoj dvorani Baldekin završeno prvenstvo Hrvatske za pretkadete. U jučerašnjim polufinalnim utakmicama Zadar je pobijedio Pazin 68:57, dok je Cedevita bila bolja od Cibone 75:65.

Današnji program otvoren je utakmicom za treće mjesto između Cibone i Pazina. U dosta izjednačenom susretu u kojem se vodstvo izmjenjivalo na obje strane, pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini, točnije na polovici posljednje četvrtine kada je Cibona pobjegla na 10 koševa prednosti, a na kraju je upisala pobjedu 83:71. Do pobjede su ih predvodili Salamunić i Garac za po 25 poena, dok su goste Brenko s 19 i Damjanac s 13 poena bili najbolji.

U finalnom susretu susreli su se Cedevita i Zadar. Susret koji nije bio toliko dramatičan, donio je na kraju slavlje zagrebačke ekipe 82:54. Cedevitu su do pobjede predvodili Dujaković s 19, Grašo s 18, Pavković s 12, Zrilić s 11 i Peris s 10. Kod Zadrana najbolji je bio Grbin s 14 poenom.