Košarkaši Šibenke svladali i Sonik za petu uzastopnu pobjedu

0
393
šibenka 5

Košarkaši Šibenke došli su pete uzastopne pobjede u Ligi za ostanak. U 7. kolu su na svom Baldekinu svladali Sonik Puntamiku rezultatom 91:71. Na samom otvaranju utakmicu, prve poena za Šibenku zabio je Paić, s druge strane uzvratio je Šarlija. Nakon toga Šibenke se budi i poenima Paića i Jambrovića odlazi na veću prednost. Prva četvrtina završila je 19:12 za Šibenku.

Drugu četvrtinu Sonik otvara poenima Prskala koji je bio precizan s linije slobodnih bacanja, te Šarlija. Nakon time out kojeg je zvala klupa Šibenke, Prskalo vraća Sonik na 19:19, potom Arslanagić uzvraća tricom za 22:19. Druga četvrtina završila je vodstvom Šibenke 41:36.

U trećoj dionici susreta Banić je zabio prve poena za 41:39, potom su Jambrović i Thomas ponovo Šibenku vratili u veću prednost. Treba istaknuti da je Sonik u 2. minute treće četvrtine već bio na tri faula. Treću četvrtinu Šibenka je dobila rezultatom 62:55.

U posljednjoj Šibenka je pet minuta prije kraja konačno slomila otpor gostiju i otišla na nedostižnu prednost od 20 koševa razlike. Šibenka je došla do pete uzastopne pobjede, šeste ukupno u Ligi za ostanak čime su i definitivno izborili opstanak u HT Premijer ligi, dok se borba za playoff i dalje nastavlja.

Kod Šibenke Jambrović i Paić su ubacili po 20 poena, raspoložen je bio i Rebić koji je dodao 14. Kod Sonika Banić je ubacio 19 poena, Marić i Palčić po 10. U sljedećem kolu Šibenka u nedjelju gostuje u Osijeku kod Vrijednosnica.

Šibenka: Arslanagić, Thomas, Klarin, Rebić, Bašić, Grgurica, Solomun, Antić, Jambrović,  Pleadin, Paić, Sinovec

Sonik: Banić, Marić, Palčić, Prskalo, Šarlija, Alić, Brzoja, Čutuk, Lončar, Pavin, Zelanto