Košarkašice Šibenika poražene u Puli, double double Lucije Milković

0
390

Košarkašice Šibenika upisale su poraz na gostovanju kod Pule u 17. kolu Premijer ženske lige. Narančaste su se dobro držale, ali su domaće igračice preko Percan i Ujević na kraju slavile 77:65.

Susret u Puli otvoren je tricom Pešut, da bi Šibenčanke preko Cherkaske i Johnson stigle do vodstva 3:4. Nakon toga uslijedila je šuterska kanonada Ujević koja je pokrenula seriju domaćeg sastava za 9:4, pa je Bralić odmah reagirao i pozvao minutu odmora. Ujević je potom još jednom tricom odvela žuto zelene na 13:6, a trećom tricom i prvi put na dvoznamenkastu prednost 22:10. Prva četvrtina završila je 28:16.

U drugoj četvrtini totalno druga priča, Šibenčanke su serijom 2:13 stigle na samo poen zaostatka. Dvije trice u tim trenutcima postigla je Lucija Milković. Reagirala je potom domaća klupa, ali su Šibenčanke koševima Milković i Johnson stigle do izjednačenja 33:33. Šibenčanke su krenule po preokret, no nakon tri neiskorištena napada Puljanke su napravile seriju 8:0 pa se na poluvrijeme otišlo s 43:35 za Pulu.

Nisu šibenske košarkašice uspjele ni u trećoj četvrtini napraviti potpuni preokret, domaće igračice držale su od šest do osam poena razlika. U završnici treće četvrtine imale su preko Percan i plus deset, ali je košem L. Milković treća četvrtina završila 62:54. U posljednjoj četvrtini nažalost domaće igračice se uspijevaju odvojiti i pobijediti 77:65.

Kod Šibenika Johnson 20 poena, L. Milković double double (18 poena i 12 skokova),  Cherkaska i Šarić po 8. Kod Pule Percan 30 poena i 23 skoka, Ujević 22. U sljedećem kolu Šibenik će na Baldekinu dočekati Split.

ŽKK Pula: Božić, Pešut, Ujević, Begonja, Perić, Šarić, Teodorović, Škapin, Percan, Delić, Hajderović

ŽKK Šibenik: Johnson, Baban, Dobrić, J. Milković, Šuperba, Čala, Branisavljević, L. Milković, Šarić, Perković, Cherkaska