Malešov debi iz snova, Šibenka na Baldekinu svladala Cibonu

0
265

U zaostalom susretu 25. kola Favbet Premijer lige, košarkaši Šibenke su na Baldekinu svladali zagrebačku Cibonu rezultatom 94:79. Ljepši debi na klupi po prvi put u ulozi glavnog trenera, Petar Maleš nije mogao ni zamisliti. Narančasti su izgledalo kao preporođena momčad. Vrijedi napomenuti kako su gosti u Šibenik stigli bez svog kapetana Krešimira Radovčića, koji je zaradio ozljedu u posljednjem susretu ABA 2 lige.

Izgledala je Šibenka dobro u uvodnim minutama susreta, jako dobro i u obrani gdje je nekoliko blokada gostujućim igračima podvalio Amerikanac Howard. Cibona susret otvara tricom Majcunića, da bi narančasti serijom 9:0 stigli do šest poena prednosti, pet poena je ubacio Skorić. No, iskusna Cibona uzvratila je brzo i tricom Aranitovića stigla nakratko do vodstva, jer Šibenka 7:0 serijom Babića, prvu četvrtinu zaključuje s vodstvom 19:15.

Cibona bolje otvara drugu četvrtinu, pa preko Majcunića i Bundovića ponovno stižu do vodstva, dvije trice ubacuje je Ferderber, jednu Perasović za plus osam Zagrepčana u tim trenutcima. Reagirala je klupa Šibenke, i urodila je plodom ta minuta odmora, jer Šibenčani postižu sedam uzastopnih trica, što im je na poluvremenu donijelo vodstvo 46:44.

Iskusni dvojac gostiju Aranitović i Bundović početkom treće četvrtine donosi Ciboni novo izjednačenje, ali Šibenka na krilima publike preko Pleadina i Skorića vraća prednost na svoju stranu, pa tricom Babića tri minute prije kraja treće četvrtine bježi Ciboni na plus šest. Uslijedila je trica Foremana i poentiranje najmlađeg Brajkovića za dvoznamenkastih plus 11. Do kraja četvrtine Majcunić je tri puta poentirao s linije slobodnih bacanja, a onda je Foreman sa zvukom sirene zabio tricu sa svoje polovice za 74:62 vodstvo Šibenke.

Pet minuta prije kraja susreta, Šibenka je držala Cibonu na 14 poena zaostatka, a gosti su zbog pete osobne greške do kraja susreta igrali bez Bundovića. Na kraju veliko slavlje Šibenke i najbolji poklon navijačima za 41. rođendan, 96:79.

U redovima narančastih, Babić je ubacio 19, Foreman 18, Skorić 18, Lukić 17. Kod Cibone, Bundović 16, Majcunić 16, Aranitović 15, Katanović 10. Šibenci u subotu slijedi gostovanje u Sinju kod Alkara, a potom u srijedu na Baldekin dolazi Zabok.

GKK Šibenka: Skorić, Lukić, Klarin, Pleadin, Howard, Foreman, Babić, Starovlah, Škugor, Brajković

KK Cibona: Perasović, Majcunić, Pavković, Aranitović, Ferderber, Bandov, Krizmanić, Katanović, Kujundžić, Bundović