Pioniri Šibenika u polufinalu kupa Dalmacije!

0
2505

Pioniri Šibenika jedina su nogometna ekipa u državi bez poraza u ovoj sezoni. Uz sjajne igre u prvenstvu, momčad Ive Grgasa Granda dobre partije pruža i u kup natjecanju. Danas su na ŠRC Višnjik u četvrtfinalu pobijedili domaći HNK Zadar rezultatom 2:1.

U susretu gdje su domaćini dominirali na početku susreta i početkom nastavka, Šibenik je na predah otišao s minimalnom prednošću, pogodak je Zvonimir Vidačak u 31′. Bolje otvaranje nastavka, domaćin kažnjava pogotkom za izjednačenje u 53′, a strijelac je bio Luka Klapan. Do kraja susreta, vodila se izjednačena bitka, bez neke izrazite šanse na obje strane, a onda je Šibenik u samoj završnici došao do drugog pogotka. Nakon jednog pogrešnog pasa domaćeg vratara Brzića i obrane, Niko Šuperba je ukrao loptu na lijevoj strani, izašao sam pred vratara i uspio ga prebaciti, za veliko slavlje Šibenika.

HNK Zadar: Brzić, Batur, Aleta, Pleslić, Ročak, Klapan, Žeželj, Žilić, Barešić, Ljutić, Vrkić; trener: M. Pedić

Još su igrali: Banić, Čulina

HNK Šibenik: Barbača, Milković, Tomić, Kazija, Vidačak, Vranić, Brnić Boće, Čogelja, Štrbac, Miliša, Pirc; trener: I. Grgas Grando

Još su igrali: Šuperba, Alajbeg

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime