SP Manisa: Hrvatska bez bronce

0
93

U direktnom okršaju za broncu za SP u Manisi, Hrvatska je poražena od Australije 13:10. Poslije dobro odrađene prve četvrtine, Hrvatska je pala u nastavku susreta, što je Australkama donijelo vodstvo, kojeg su uspješno održale do samog kraja.

Efikasnih osam minuta ponudile su nam obje reprezentacija u prvoj četvrtini. Australke su dva puta vodile(1:0 i 2:1), da bi Hrvatska prvi put povela 3:2 sredinom prve četvrtine, kada je poentirala Janković. Imala su naše reprezentativke priliku za pobjeći na plus dva, no greške i brzopletost, donose Australkama izjednačenje. Ipak u posljednjoj minuti, Janković trećim pogotkom, vraća Hrvatskoj prednost 5:4.

Ponovno naše imaju dvije prilike za bijeg na plus na otvaranju druge četvrtine, no ne koriste čak ni igrača više, što Australke kažnjavaju pogotkom Oates za novo izjednačenje. Mučile su se naše reprezentativke, gdje su teško pronalazile rješenje za australijski presing, a Australke su brzim kontrama to kažnjavale, što im je donijelo vodstvo 7:5 na poluvremenu.

Poslije plus četiri Australije, konačno se budi i Hrvatska, koja preko Srhoj i Rogulj dolazi ponovno na minus dva, tri minute prije kraja. Poentirala je potom i Galić, imali dva napada za izjednačenje, nakon čega Stuart postiže pogodak, za plus tri Australije, uoči posljednjih osam minuta.

Imala je Australija ponovno plus četiri na otvaranju posljednje četvrtine, Hrvatska smanjila preko Jazvin i Srhoj, a Mcewan postavila konačnih 13:10.