Vidović & Carević: Vjerujem u pozitivan ishod za nas, za mene će ovo biti emotivan dvoboj, još su friški dojmovi

0
579

Posljednji susret 14. kola Supersport HNL-a u nedjelju će na Šubićevcu odigrati Šibenik i Gorica. Bit će to susret dvije ekipe iz donjeg dijela ljestvice, osma Gorica i deveti Šibenik imaju po 12 bodova. Uz to, bit će to povratak Maria Carevića na Šubićevac, kao i prvi susret novog trenera Šibenika, Rajka Vidovića protiv svog bivšeg kluba Gorice.

Nakon Josipa Gačića, susret su nam najavili treneri Rajko Vidović i Mario Carević:

Jako sam zadovoljan pristupom i energijom koju su momci pokazali u susretu sa Belupom. Odigrali smo dosta dobru utakmicu, no nažalost nismo uspjeli proći dalje u Kupu. Bilo je u tom susretu i nekih propusta, koje smo detektirali i analizirali sa igračima, te smo kroz ovaj tjedan radili na njihovoj korekciji i dodatnom unaprjeđenju igre u oba smjera. No, volim onu englesku nogometnu krilaticu, da se o utakmici koja je završila ne troši puno energije na analizu i priču, jer ne možeš ništa više promijeniti, ali zato možeš puno u narednoj utakmici. Radili smo ovaj tjedan dosta kvalitetno i naporno, te sam jako zadovoljan radom, pristupom i reakcijom igrača na treninzima. Samo poštenim i predanim zajedničkim radom možemo napraviti pomake i napredak u igri, a onda će, uvjeren sam doći kao plod toga i rezultati. Bitno je nikada se ne predati i vjerovati u ono što radiš, te da svakoga dana činiš sve, da postaneš bolji i kvalitetniji. Jako vjerujem u moje momke, te sam mišljenja da ova momčad objektivno vrijedi puno više nego što to trenutno stanje na prvenstvenoj ljestvici pokazuje, što ćemo zajedničkim radom i zalaganjem zasigurno pokazati i dokazati u narednom periodu. Atmosfera pred utakmicu je jako dobra i pozitivna, što me posebno veseli, a momci s nestrpljenjem čekaju nedjeljnu utakmicu i sraz sa Goricom.

Izuzetno se veselim i radujem toj utakmici. Ne bih rekao da je to najvažnija i presudna utakmica kako za za nas tako i za njih. U igri je još dosta bodova do kraja prvenstva. Za mene osobno svaka utakmica je bitna i važna jer ti može donijeti tri boda. Zasigurno da bi pobjeda bilo koje momčadi u nedjeljnom ogledu dala istoj dodatni vjetar u leđa u nastavku prvenstva. Kaže se da ti ovakve utakmice donose dvostruke bodove. Respektiram i poštujem momčad Gorice kao i njihovog trenera Carevića. No mene isključivo i jedino zanima samo moja momčad. Ako smo mi pravi, nije bitno tko je sa druge strane. Čeka nas dosta dobar i nezgodan protivnik, koji će učiniti sve da po prvi puta u ovom prvenstvu ostane neporažen na nekom gostovanju. Nadam se da u tome neće uspjeti i da će to morati pokušati tek nakon Šubićevca. Iskreno, nema nekih velikih tajni što se tiče poznavanja igračkog kadra sa obje strane, ni kod kolege Carevića niti kod mene. Očekujem dosta izjednačenu utakmicu, u kojoj će odlučivati nijanse i detalji. Po mome mišljenju mislim da bi stabilnost i kvalitetne reakcije obrambenog dijela zadnje linije, mogle biti prevaga i ključ uspjeha u nedjeljnom susretu, no vrlo brzo ćemo tome svjedočiti. Detalje i analizu samog suparnika ću ostaviti za svoje igrače i pripremu utakmice. Nadam se i vjerujem u pozitivan ishod nedjeljnog ogleda za nas.

Imamo trojicu igrača sa lakšim ozljedama i koji su pod upitnikom za nedjeljni nastup protiv Gorice. Tako da ćemo pred samu utakmicu donijeti odluku koja će jedanaestorica istrčati na teren i suprotstaviti se Gorici. Ima još dva dana do utakmice, pa ćemo vidjeti kako će se razvijati stanje sa ozljedama. Ono što je dobro, trenutno nemamo kartoniranih niti suspendiranih igrača.

Na kraju, dopustite mi da se u ime igrača i cijelog stožera, najiskrenije zahvalim na velikoj podršci u susretu sa Belupom, svim našim navijačima a posebno našim vjernim “Funcutima”, te Vas sve pozivam da nam budete pomoć i podrška koja će nam itekako biti potrebna u vrlo važnoj nedjeljnoj utakmici protiv Gorice.
Učiniti ćemo sve da Vas razveselimo pobjedom i vratimo pobjednički mentalitet
na Šubićevac nakon dužeg vremena.

Foto: HNK Gorica

Važan susret, ali ne bi potencirao jedne utakmice, svaka je bitna, jer ja želim da je moja momčad dugoročno dobra i konkurentna, da nam ne stane sve u jednu dobru ili lošu utakmicu. Bit će mi čudan osjećaj sjediti na gostujućoj glupi, još su friški dojmovi, predugo sam tu bio, skoro godinu ipo dana. Emotivno sam vezan za igrače, ljude u klubu i oko kluba, svakako jedan divan period u mojoj karijeri. Bit će svakako čudesan osjećaj, ali moram biti profesionalac i skoncentrirati se na svoju momčad, slična je situacija i s Rajkom na drugoj strani.

Obje ekipe u borbi za opstanak, ne bi se složio da je Gorica u povoljnijoj situaciji zato što imamo isti broj bodova, mi smo u dobrom momentumu, prošli smo u četvrtfinale kupa, u dobrom smo ritmu i formi. Trebamo nastaviti tako dalje, imam povjerenje u svoju momčad koja je karakterno jako dobra, vidjet ćemo kako će to sve izgledati. Nemamo kartoniranih, a oni koji su bili ozlijeđeni su više manje svi spremni, osim Pajazitija koja je duže vrijeme već van kadra.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime