Pobjedom nad Goricom 1:0 u nedjelju, nogometaši Šibenika prekinuli su niz od devet utakmice bez pobjede i s posljednje pozicije skočili na šesto mjesto. Ovog petka na rasporedu je 15. kola Supersport HNL-a, a prvi dvoboj igrat će na sjeveru Hrvatske, Varaždin i Šibenik.
Uoči ovog kola, Varaždin je peti s 21 bodom, Šibenik je šesti s 15 bodova. Njihov prvi međusobni susret u petom kolu, na Šubićevcu je završio bez pogodaka 0:0. Sutrašnji susret najavili su nam Rajko Vidović i Iker Pozo:
Osjećaj poslije utakmice bio je fantastičan, no najviše sam sretan u prvom redu zbog mojih igrača, koji su najzaslužniji za ovu pobjedu i koji su ostavili zadnji atom snage na terenu od prve do zadnje minute susreta, da bismo došli do jako važne pobjede koja nam svima zajedno jako puno znači.
Isto tako oduševljen sam nevjerojatno glasnom podrškom naših navijača “Funcuta” tijekom čitavog susreta, koji su nam stvarno bili dvanaesti igrač i stvorili Južnoameričku atmosferu na tribinama, te nas nosili do po mome mišljenju, potpuno zaslužene pobjede protiv Gorica. Neizmjerno im hvala na tome, ovakav dekor mogu napraviti samo naši Funcuti.
Utakmica protiv Gorice je pokazatelj da naša momčad ima kvalitetu i zasigurno da je ostavila pozitivan psihološki trag na moje momke i dodatno ih osnažila u tom pogledu. Znate nije svejedno u sportu kada znate da naporno radite i trenirate a nema rezultata, kao što je to bilo u protekla tri mjeseca. Sada smo i taj momentum preskočili i prekinuli “crnu seriju”. Jako mi je drago da smo upravo taj negativni niz prekinuli upravo pred našim navijačima na Šubićevcu. Posebno me veseli što smo ostavili netaknutu našu mrežu u susretu s Goricom što sam prije same utakmice i priželjkivao. Poklopilo se dosta toga dobrog u susretu s Goricom, no isto tako imamo još puno posla i prostora u narednom periodu za napredak i poboljšanja u svim segmentima igre. Čeka nas jako puno izazova a neka ova pobjeda bude putokaz svima nama da samo zajedništvom možemo doći do uspjeha.
Zasigurno da će nam ova pobjeda protiv Gorice biti poticaj pred teško gostovanje u Varaždinu, kod vrlo kvalitetnog sastava i jako dobro vođenog od strane kolege Šafarića.
Kao što sam i prethodno ukazivao, u Ligi nema slabih i jakih protivnika. Ako nisi pravi i ne daš više od svoga objektivnog maksimuma na svakoj utakmici, onda teško možeš očekivati povoljan ishod utakmice. Očekuje nas vrlo kvalitetan protivnik, koji igra dosta ofenzivan nogomet. Momčad Varaždina ima vrlo kvalitetnu zadnju liniju, prima jako malo zgoditaka i to samo 9 zgoditaka u 14 susreta, te je druga obrana Lige, odmah iza HNK Rijeka, što samo po sebi dosta toga govori o kvaliteti Varaždina. Vrlo su opasni iz tranzicije te mogu momčadima stvoriti puno problema iz kontranapada preko sjajnog Šege. Šego – 4 zgoditka i Mitrovski – 3 zgoditka su najbolji strijelci Varaždinaca sa 7 od ukupno 12 postignutih zgoditaka, dakle njih dvojica su postigla više od 60 % ukupnih zgoditaka Varaždina, te ćemo svakako dodatno pripaziti na ovaj dvojac igrača Varaždina. Dakako tu je po meni možda i ponajbolji vratar Lige, Oliver Zelenika, koji svojim obranama zasigurno donosi dodatnu sigurnost obrani. Varaždin ima dosta izbalansiranu momčad na svim pozicijama, te tijekom dosadašnjeg prvenstva nijem imalo amplituda u svojoj igri.

Imali smo 1 dan manje odmora od Varaždina, no nekada to može biti i prednost. Očekujem dosta zanimljivu i izjednačenu utakmicu i dobar nogomet, unatoč lošoj vremenskoj prognozi da će padati kiša u petak u Varaždinu. U svakoj utakmici želim pobijediti, pa ćemo pokušati isto to ostvariti i u Varaždinu. Neizmjerno vjerujem ovim momcima, te se nadam pozitivnom ishodu za nas u predstojećem susretu u Varaždinu.
Nećemo moći računati na Ivana Božića zbog odrađivanja akumuliranih kartona, Božić nam jako puno znači za našu momčad, no pronaći ćemo kvalitetno rješenje na toj poziciji. Ostalih ozljeda za sada nema, no trebat ćemo pričekati do petka da vidimo konačno zdravstveno stanje svih ostalih igrača.

Bio je jako dobar osjećaj vratiti se i čuti ljubav šibenskih navijača, očekujemo tešku utakmicu protiv Varaždina, oni su jako dobra momčad, ali mi smo spremni prihvatiti izazov i pokušati doći do 3 boda.
Dvoboj Varaždina i Šibenika igra se sutra s početkom od 18:00 h na GS u Varaždinu.

