Vratite Šibenik, Šibenčanima

0
1107

Pirovu pobjedu ostvarili su nogometaši Šibenika slavljem kod Lokomotive u utorak 2:1. Zašto pirovu, jer samo sutradan, odnosno jučer tijekom dana, do pobjeda su stigli i konkurenti Šibenika u borbi za opstanak, Osijek slavljem kod Rijeke 2:0, odnosno Gorica minimalnom 1:0 pobjedom protiv Dinama.

Do kraja sezone, ostalo je pet kola, a Šibenik za spasonosnom devetom pozicijom zaostaje tri boda, koju nakon ovog kola drži Lokomotiva. Sada slijedi dvoboj protiv Gorice, no uoči tog dvoboja crne vijesti nastavljaju da dolaze sa Šubićevca. Naime, zbog neisplate duga bivšim trenerima Mariju Cvitanoviću i Damiru Čanadiju, narančastima će se do kraja sezone oduzimati bodovi, pa samim tim lov za spasonosnom devetom pozicijom sada izgleda gotovo nemoguće.

I dok se narančasti pripremaju za novi prvenstveni dvoboj, u zgradi kluba situacija kao na groblju, nigdje nikoga. Vlasnik kluba, Željko Karajica već se mjesecima ne pojavljuje na Šubićevcu, sportskog direktora Marija Brkljače, također nema, a tu i tamo navrate Stipe Bačelić Grgić i suvlasnik kluba Denis Brašić. Momčad sa Šubićevca ubrzo bi trebala doznati rasplet s licencom za sljedeću sezonu, a izvori govore kako narančastima slijedi izbacivanje u 2. NL.

Što donosi završnica sezone i ljetna pauza ostaje za vidjeti. Hoće li Šibenik konačno dobiti ozbiljnog vlasnika, koji neće gledati samo svoje interese, nego i interese kluba, što namučena šibenska publika čeka kao ozeblo sunce. Je l’ bilo dosta pretplaćenih trenera i sportskih direktora sumnjive kvalitete, PR-a menadžera, zar se toliko izgubilo povjerenje u domaće ljude, a najbolje nam je bilo dok su vladali domaći ljudi. Hoće li se konačno srediti škola nogometa, jer kuća se gradi od temelja, a ne od krova. Vratite Šibenik, Šibenčanima.

Foto: Milan Balaban

 

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime