Kvesić: Drago mi je što ćemo ih ugostiti, za Šibenik me vežu lijepe uspomene

0
675

Kornelija Kvesić bivša je košarkašica i nekadašnja reprezentativka bivše države. U svom bogatom košarkaškom CV, dva je puta nosila dres šibenskom Elemesa, današnjeg ŽKK Šibenik. Prvi put to je bilo 1985. godine kada je kao najbolja igračica Jugoslavije, iz redova Bosne prešla u redove šibenskog kluba, no bosanski joj klub nije želio dati ispisnicu, pa je morala pauzirati godinu dana. Sljedeće sezone osvojila je naslov kupa Jugoslavije sa Elemesom, što je bio njen prvi naslov u karijeri. Sa šibenskim klubom osvojila je još jedan kup 1990. godine kao i naslov prvaka bivše država 1991. godine. U ratno doba, igrala je u Francuskoj, Grčkoj i Makedoniji, a kada se rat bližio kraju, odradila je još jednu sezonu u redovima kluba s Baldekina.

Danas je predsjednica KK Brod, a upravo danas je očekuje kup susret protiv svog nekadašnjeg kluba i trenera Stipe Bralića. Uoči današnje utakmice za naš je portal izjavila:

Košarkaški klub Brod u sezoni 2023./2024. natječe se u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi, skupine A.
Naša seniorska ekipa mladi je pogon sa samo dvije seniorke. Ostale djevojke mlađeg su uzrasta. Osim u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi, natječu se i u drugim, mlađim uzrasnim kategorijama. Unatoč pomlađenom pogonu, zajedničkim snagama nastojimo ostvarivati svoje ciljeve. Kvalitetnim trenažnim procesom, maksimalnim zalaganjem, zajedništvom i dobrom energijom nastojimo iz svake utakmice u utakmicu “rasti” i pomicati vlastite granice. Prva ženska liga posebno omogućuje našim mlađim djevojkama prikupljanje iskustva. Posebno u utakmicama gdje su nam protivnice starija i iskusnija ekipa. Jedna od takvih ekipa je i ŽKK Šibenik. Stiže nam premijerligaš na domaći teren. Mi ćemo kao i u svakoj utakmici dati sve od sebe.
Drago nam je što ćemo ugostiti ekipu Šibenika na domaćem terenu. Za Šibenik me vežu jako lijepe uspomene. I jedino što nam preostaje je uživati u košarci.

 

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime