Ozren Mandić i Veselko Bujas brončani na Europskom prvenstvu u petanqui!

0
52

Hrvatska seniorska petanqua reprezentacija zaključila je nastup na Europskom prvenstvu u španjolskoj Lorci osvajanjem brončane medalje na Kupu nacija.

Drugog dana natjecanja, hrvatski reprezentativci odigrali su čak 13 utakmica u pet disciplina te ostvarili osam pobjeda i pet poraza. Najbolji rezultat u glavnom dijelu natjecanja ostvario je muški pojedinac, koji se plasirao u osminu finala, dok su preostale četiri discipline nastavile natjecanje u takozvanom B finalu.

Do medalje su stigli Ozren Mandić(PK Dalmatino) i Veselko Bujas(PK Šibenik), koji su u konkurenciji muških parova osvojili brončanu medalju. U posljednjoj utakmici, Mandić i Bujas su poraženi od poljskog para 13:4, čime je natjecanje završio na trećem mjestu i osvojio brončanu medalju.

Na prvenstvu su nastupile 33 reprezentacije iz cijele Europe. Najboljih 16 ekipa nakon kvalifikacijskog dijela je izborilo nastup na kupu prvaka, dok su reprezentacije plasirane od 17. do 32. mjesta nastavile natjecanje u kupu nacija. Hrvatski muški par nakon pet odigranih utakmica po švicarskom sustavu je zauzelo 22. mjesto te su kroz nastavak natjecanja stigli do brončanog odličja.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime