Anđela Živković i Loreta Mandić brončane na 10. izdanju Memorijala Dean Šešelj u Puli

0
236

U sportskoj dvorani Mate Parlov u Puli, ovog je vikenda održano 10. izdanje memorijalnog stolnoteniskog turnira “Dean Šešelj” u organizaciji STK Pula. Turnir je bio namijenjen kategorijama od U-11 do U-19, poznatijem kao Masters.

Riječ je o jakom turniru za koji su pravo nastupa izborili igrači koji su na najjačim turnirima sezone ostvarili najbolje rezultate. U svakoj kategoriji je nastupalo po 16 igrača, a u takvoj konkurenciji nastup je izborilo i šest igračica STK Šibenik. Nažalost, Lota Livić nije mogla doći u Pulu.

Prvog dana turnira, u kategoriji mlađih kadetkinja, Vilma Despot je prošla svoju skupinu. U četvrtfinalu protiv R. Matas(STK Lučica Vela Luka) je poražena s 3:0. U kategoriji mlađih juniorki, Loreta Mandić odličnom igrom je došla do polufinala, u kojem je od nje bolja bila druga s rang liste, K. Lončar(STK Bjelovar), pa je Loreta osvojila treće mjesto.

U istoj kategoriji Tonka Bljaić je zaustavljena u četvrtfinalu.

Drugog dana turnira, u kategoriji kadetkinja, Anđela Živković u grupi pobjeđuje treću igračicu s rang-liste te s još dvije pobjede ulazi u polufinale. Tamo protiv prve s rang-liste M. Bogović (STK Malinska Dubašnica) u napetom meču ne uspijeva pobijediti (poraz 2:3). Ipak, i treće mjesto je sjajan rezultat.

U kategoriji najmlađih kadetkinja, Katja Mandić je ostvarila plasman u četvrtfinale. Prikazana igra i rezultati su dobra uvertira za kadetsko Prvenstvo Hrvatske, koje će se održati u Zagrebu od 5. do 7. lipnja.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime