Šibenik siguran u Bijelom Brdu za sedmu uzastopnu pobjedu

0
261

U susretu 26. kola Supersport 1. NL, nogometaši Šibenika su u Bijelom Brdu s 1:3 pobijedili domaći BSK-a. Imala je momčad Maria Carevića na polovici prvog poluvremena dva pogotka prednosti, no domaćini su u samoj završnici prvog dijela uspjeli postići pogodak i unijeti nervozu. U nastavku, domaćini ostaju sa desetoricom, a nakon ulaska Delića, Šibenik trećim pogotkom rješava susret.

Šibenik je od samog početka preuzeo inicijativu, a ljepši start nisu mogli ni poželjeti. Igrala se druga minuta, kada je Marijanović s centra igrališta poslao loptu u prostor na krilu prema Torresu, a ovaj dolazi do vrha šesnaesterca i na drugoj vratnici pronalazi Kolegu koji zabija za 0:1 vodstvo narančastih. U 8. i 12. minuti gosti su zaprijetili preko Tomaševića, glavom preko gola nakon kornera Pluma, a potom u 12. minuti nakon slobodnog udarca Kneževića, lopta se od šibenske obrane odbila u vanjski dio mreže. Imao je i Šibenik priliku u spomenutoj 12. minuti, kada je Božićev pokušaj zaustavio Đilas, a nakon odbijanca Torresovu loptu blokira domaća obrana.

Šibenik potom prijeti preko Božića dvije minute kasnije, Đilas brani, potom iz kosa minutu kasnije prijeti i Cvijanović, domaći vratar brani. Vrućina je napravila svoje, pa smo na sljedeću priliku čekali do 32. minute kada Torres probija desnu stranu i upošljava Božića, Đilas brani. No, već u sljedećoj akciji, Šibenik je stigao do drugog pogotka. U kaznenom prostoru Dobrijević je srušio Božića, a siguran s bijele točke bio je Majić za 0:2. Zadovoljio se Šibenik s tim vodstvom, no domaćini u 41. minuti stižu do pogotka, Hrs je na lijevoj strani petom uposlio Grgića, ovaj loptu prosljeđuje na drugu vratnicu gdje Dobrijević loptu šalje u praznu mrežu za 1:2. Posljednju priliku imao je Šibenik u drugoj minuti nadoknade, kada je napadački tercet Šibenika kreirao kontru, no udarac Torresa zaustavila je vratnica.

U 48. minuti Torres je ponovno probio lijevu stranu i uposlio Majića u kaznenom prostoru, a njegov udarac zaustavlja Đilas. U 56. minuti Mekić je srušio Marijanovića, a kako mu je to bio drugi žuti karton, domaćini su susret morali nastaviti s desetoricom. U 59. minuti za Šibenik je zaprijetio još jednom Majić, Đilas brani, dok su na drugoj strani domaćini preko Capitania pokušali iznuditi kazneni udarac, no sudac Terzić nije nasjeo na njegovu glumu i pokazuje mu žuti karton. Domaći vratar zaustavlja i pokušaj Božića u 66. minuti, točnije njegovu loptu s desetak metara odbija u korner, a nakon kornera Punčec je glavom pucao pored vratnice.

U 74. minuti Šibenik prijeti preko Toševskog nakon kornera Cvijanovića, no udarac šibenskog napadača, odlazi pored desne vratnice. Veliku priliku domaćini su imali u 79. minuti kada je Plum iz slobodnog udarca pucao pored desne vratnice. U 85. minuti Šibenik rješava susret, Pozo je uposlio Delića na lijevoj strani, ovaj ulazi u sredinu i vrha kaznenog prostora zabija za 1:3. Pokušao je Šibenik u 94. minuti doći i do četvrtog pogotka, no pokušaj Brajkovića, Đilas je odbio u korner.

Ovom pobjedom, 18. u sezoni i sedmom uzastopnom, narančasti su se vratili još jednom na dva boda zaostatka u odnosu na Zrinski. U sljedećem kolu, narančasti će u subotu od 17:00 h na Šubićevcu dočekati Solin.

NK BSK: Đilas, Tomašević, Hrs, Dobrijević, Mekić, Plum, Knežević , Sunday, Pejić, Capitani, Grgić

Još su igrali: Pavlek, Rudić, Janković, Mendeš, Nikolić

HNK Šibenik: Đaković, Punčec, Gačić, Perić, Kolega, Pozo, Marijanović, Cvijanović, Majić, Božić, Torres

Još su igrali: Roca, Toševski, Delić, Pavičić, Brajković