EP Zagreb: Hrvatska uvjerljiva protiv Francuske, tri pogotka Ružičke

0
489

Hrvatska ženska vaterpolo reprezentacija do 19 godina stigla je do prve pobjede na EP u Zagrebu. U dvoboju 2. kola, izabranice Mije Šimunić su pobijedile reprezentaciju Francuske 20:7.

Poslije prvih osam minuta, naše su reprezentativke imale tri pogotka prednosti, dva je pogotka postigla Ružić, po jednog Jelena Butić i Srhoj, a četiri sekunde prije kraja prve dionice, Heurtaux je postigla prvi pogodak Francuzica za 4:1 vodstvo Hrvatske.

U drugoj četvrtini, Barakudice su bile još efikasnije, dva je pogotka postigla Magdalena Butić, potom Srhoj, pa je na drugoj strani dva uzastopna pogotka postigla Andres, a do predaha su zabijale Janković, Glas i Medić za plus osam naših.

Identičnim rezultatom kao i prva, završila je i treća četvrtina(4:1), dok je u posljednjoj Hrvatska postigla još šest, primila četiri pogotka za konačnih 20:7. Kod Hrvatske, Glas i Ružić su postigle po tri pogotka, J. Butić, M. Butić, Medić, Srhoj i Rožić po dva pogotka.

Hrvatska će sutra od 17:30 h igrati protiv Grčke.

Foto: HVS

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime