Utakmicom protiv Dinama u srijedu, za juniorsku ekipu Šibenika počinje proljetni dio sezone u 1. NL. Šibenčani su na zimsku pauzu otišli s pretposljednje 15. pozicije s 13 bodova, jednim više od posljednjeplasirane Cibalije. Vinkovčani su već odigrali svoj dvoboj 17. kola, protiv Mladosti iz Ždralova su poraženi 3:1, pa narančasti neće pasti na posljednje mjesto nakon svog dvoboja u srijedu.
Tijekom zimske stanke, klub su napustili Karlo Karaula, Luka Tustonja, Valentino Baus, a posebno bolni bili su odlasci Stipe Crljena i kapetana Josipa Šupe. Na klupi je također došlo do promjene, Portugalca Ruia Mottu, zamijenio je Ivica Vastić.
Uoči početka drugog dijela, porazgovarali smo s vratarom Ivanom Goretom i veznjakom Markom Šalićem:
Ivane i Marko, zimske pripreme su gotove i u srijedu se nastavlja prvenstvo. Vaš dojam zimskih priprema, u četiri susreta, niste uspjeli doći do pobjede?
Ivan: Iza nas je 6 tjedana napornih priprema kako na fizičkom tako i na taktičkom planu. Odradili smo 4 pripremne utakmice u kojima nismo došli do pobjede ali one nisu mjerilo i ne damo da nas one zavaravaju. Dosta smo isprobavali taktički i mislim da smo se dobro uigrali i spremni dočekujemo nastavak prvenstva.
Marko: Pa mislim da smo mi odigrali te utakmice jako dobro taktički ali nažalost rezultat to ne pokazuje, uigrali smo se jako dobro i spremni očekujemo nastavak sezone


Foto: FK Velež & Nikola Kosor
Tijekom zimske pauze, momčad je doživjela nekoliko igračkih promjena. Klub su napustili Tustonja, Karaula, Crljen, Baus, Šupe, dok su momčad pojačali stoper Sopić i veznjak Morrison. Jel momčad po vama slabija u odnosu na prvi dio sezone?
Ivan: Svaka ekipa doživi promjene pa tako i naša, klub su napustili par igrača ali isto tako smo se pojačali na deficitarnim pozicijama. Ekipa će biti slabija za našeg polusezonskog kapetana koji je pojačao redove susjedne Zagore i ovim putem bi mu poželio sreću u nastavku prvenstva.
Marko: Da napustilo nas je dosta bitnih igrača ali isto tako došlo je dosta dobrih igrača i mislim da s ovim kadrom igrača možemo drugi dio sezone odraditi jako kvalitetno
Očekuje vas grčevita borba za opstanak do samog kraja. Na zimsku pauzu, Šibenik je otišao s pretposljednje 15. pozicije s tek bodom više od posljednje Cibalije. Kakvo proljeće očekujete i možemo li se spasiti od ispadanja?
Ivan: Rezultat je na polusezoni takav ne baš najbolji, ali mislim da ga našim zalaganjem nismo zaslužili kao u par utakmica u kojima smo uz malo sreće mogli doći do sva tri boda, a na kraju ostali bez ikakvog plijena. Mislim da ne treba govoriti ni o kakvim očekivanjima nego ići kao ekipa složno utakmicu po utakmicu u preostalih 14.kola.Vjerujemo jednim drugima i mislim da cilj nije samo osigurati ostanak u ligi nego ići prema gornjem djelu tablice jer smo od 9.mjesta udaljeni samo 5 bodova.
Marko: Sigurno nas očekuje jedna jako teško polusezona u kojoj je može desiti jako puno toga ali mi smo ti koji ovisimo sami o sebi i sve je na nama i našem odnosu, te ja očekujem da ćemo izboriti ostanak.
U odnosu na prvi dio sezone, došlo je do promjene i na trenerskoj poziciji, pa je umjesto Portugalca Ruia Motte, doveden Austrijanac Ivica Vastić. Kakav je vaš dojam o njemu?
Ivan: Svaki novi trener dovede nešto novo u ekipu. Što reći o treneru Vastiću, a da se već ne zna, veliko igračko ime s bogatom karijerom i sigurno će nam dosta pomoći u daljnjem razvoju. Voli napadački nogomet i teži nadigravanju i mislim da ova ekipa sigurno ima kvalitetu za ispuniti njegove zahtjeve.
Marko: Nažalost ja zbog školskih obaveza nisam imao priliku raditi puno s njim niti upoznati se bas najbolje ali svakako to je veliko igračko ime i čast mi je raditi s njim i želim se sto bolje upoznati i nadam se nešto i naučiti.
Prvu utakmicu igramo protiv prvoplasiranog Dinama. Što očekujete od tog susreta, Modri su u prvom susretu u Zagrebu slavili 3:0?
Ivan: Dolazi nam Dinamo u srijedu, mislim da ne treba puno trošiti riječi o njima, glavni favorit za osvajanje prvenstva. Svi dobro znamo tko je Dinamo i koje su njihove kvalitete ,ali isto tako mislim da i mi imamo svoje adute. Igramo na našem terenu i uz volju, želju i strast idemo pokazati da više nitko neće tako lako sa Šubićevca odnositi bodove. Idemo po pozitivan rezultat koji će nam dati dodatni vjetar u leđa u nastavku prvenstva.
Marko: Dinamo nama dolazi u goste, mi znamo o kakvom se protivniku radi ali na našem terenu uz volju, želju i zajedništvo mi itekako možemo zaprijetiti Dinamu i ujedno doci do pozitivnog rezultata.

