I drugi naš malonogometni klub, MNK Šibenik 1983, ovog vikenda očekuje gostovanje u splitskoj županiji. Momčad Tea Strunje u nedjelju putuje na Gripe na noge ranjenom Splitu koji nakon dva kola ne zna za pobjedu. Šibenik je pak s druge strane na omjeru 1:1, pobjeda u prvom kolu u Brodu, dok ih je prošle subote na Baldekinu prizemljila Nova Gradiška pobjedom 1:3.
Split i Šibenik stari su znanci, iz debitantske sezone narančastih u tadašnjoj 2. ligi, gdje su narančasti slavili u oba dvoboja. Nakon povratka momčadi Tea Strunje u drugu ligu prošle sezone, Split je slavio na Baldekinu 2:4, a na Gripama 7:2.
Nedjeljno gostovanje na Gripama najavio nam je trener Teo Strunje:
Još jednom se pokazalo kako je liga izjednačena i konkurentna, te da se niti mi niti itko drugi neće prošetati kroz nju, za svaki bod će se trebati dobro namučiti. Nakon analize utakmice protiv Nove Gradiške, usudio bih se reći da smo odigrali i bolje nego u Brodu, ali jednostavno loša realizacija nas je koštala pobjede i bodova. Stvorili smo više nego dovoljno čistih prilika za pobjedu.
Što se tiče utakmica sa Splitom, obje ekipe imaju imperativ pobjede i bit će zanimljivo vidjeti tko će se bolje snaći. Split je bio prvak naše lige Jug prošle sezone i još se pojačao Zorotovićem, Čulom, Morom i U-19 reprezentativcem Dragičevićem što dovoljno govori da imaju kvalitetu za vrh ove sezone iako su loše startali.

U Split idemo kompletni i očekujem da ćemo se kući vratiti s tri boda. Ne zanimaju me njihovi problemi, mi moramo isprati gorak okus poraza na Baldekinu. Sigurno da nas očekuje teška utakmica bez favorita, ali ja se nadam da ćemo imati više koncentracije i na kraju slaviti.
Dvoboj 3. kola 1. HMNL između Splita i Šibenika igra se u nedjelju od 16:00 na Gripama.

