Nakon nesretnog poraza od Slaven Belupa u kupu prošlog vikenda, nogometaši Šibenika vraćaju se prvenstvenim obvezama. U nedjelju će na Šubićevcu ugostiti ekipu Gorice u najvažnijem susretu prvog dijela sezone.
Šibenske muke krenule su od njihovog prvog međusobnog susreta u petom kolu, kada su Goričani na svom stadionu slavili s 2:1. Bit će ovo susret dvojice trenera sa svojim bivšim klubovima, Vidovića kao bivšeg trenera Gorice i Carevića kao trenera Šibenika.
Uoči ovog kola, Šibenik se nalazi na devetoj poziciji s 12 bodova, kao i osmoplasirana Gorica, ali s boljom gol razlikom.
Uoči nedjeljnog dvoboja, stoper Josip Gačić za naš je portal izjavio:
Što se tiče utakmice protiv Slaven Belupa, po meni smo nesretno izgubili uz dva penala. Pokazali smo bolje stvari nego u prijašnjim utakmicama. Svi smo spremni, dobro smo radili i dobro smo upoznati i mi s njima i oni s nama, jer smo imali i razmjenu trenera.

Foto: HNK Šibenik
Vjerujem u nedjelju u pozitivan ishod. U našem prvom međusobnom susretu, imali smo svoje šanse, ja bi rekao da smo bili bolji nego oni i nakon te utakmice koju smo izgubili, upali smo u negativnu krizu. Zato, vjerujem da ćemo s tom pobjedom u nedjelju to promijeniti i da će sezona krenuti u boljem smjeru.
Utakmica 14. kola između Šibenika i Gorice igra se u nedjelju od 17:45 h.

