Grubišić: Novi klub ima za cilj očuvanje radnih mjesta, infrastrukture i višegodišnje povijesti grada

0
1615

Nakon što smo jučer prenijeli kako će se u Šibeniku osnovati novi klub, danas Vam donosimo i službeno priopćenje koje nam je poslao odvjetnik Stipe Grubišić. U nastavku prenosimo priopćenje u cijelosti:

Poštovani predstavnici medija,

Nastavno na današnje natpise koji su se pojavili u pojedinim medijima, ovim putem želim
iznijeti svoje očitovanje i molim vas da moju izjavu prenesete u cijelosti, bez izmjena:
Nakon izrazito izazovnog i turbulentnog razdoblja za HNK Šibenik u posljednjih nekoliko
godina, koje je kulminiralo ispadanjem iz Prve nogometne lige i prelaskom u 3. NL Jug,
bilo je nužno poduzeti određene korake. Ti su potezi doneseni isključivo radi očuvanja
imena i identiteta kluba, bogate sportske tradicije Šibenika te, što je najvažnije, zaštite
radnih mjesta zaposlenika koji svojim svakodnevnim trudom čine srce i dušu šibenskog
nogometa.

Svjesni ozbiljnosti situacije u kojoj se HNK Šibenik nalazi, kao i neizvjesnosti koja slijedi,
želja Grada Šibenika bila je preventivno djelovati kako bi se osigurala opstojnost
nogometa u gradu. U slučaju da HNK Šibenik, koji se, podsjećam, i dalje nalazi u
privatnom vlasništvu, ne uspije pronaći održivo rješenje za financijsku i organizacijsku
stabilnost, bila je nužna priprema alternativnog modela koji bi jamčio kontinuitet
nogometne djelatnosti. Statut NK Šibenik izradio je gospodin Dario Kulušić, predsjednik
Zajednice sportova Šibensko-kninske županije i potpredsjednik Gradskog vijeća Grada
Šibenika.

Oštro odbacujem bilo kakve insinuacije o stvaranju gradskog rivala ili unutar gradske
podjele. Registracija NK Šibenik provedena je isključivo iz razloga zaštite radnih mjesta,
sportske infrastrukture i višegodišnje nogometne povijesti grada.
Ovim putem želim jasno poručiti malobrojnim “dušebrižnicima” da plasiranjem neistinitih,
netočnih i zlonamjernih informacija u javni prostor neće ostvariti željeni učinak. Javnost
zaslužuje točne, provjerene i odgovorne informacije, a ne dezinformacije koje dodatno
narušavaju povjerenje i otežavaju već dovoljno osjetljivu situaciju.
Inicijativa je potekla iz isključive brige Grada Šibenika za budućnost šibenskog sporta, i
ona ne predstavlja konkurenciju HNK Šibeniku, već je zamišljena kao krajnja mjera, koja
će se aktivirati isključivo u slučaju da se sadašnji klub, zbog privatne vlasničke strukture,
ne uspije samostalno stabilizirati. Grad Šibenik nema ingerencije nad trenutnim
upravljanjem HNK Šibenika, ali ima odgovornost prema zajednici i sportskom životu
grada.

U iskrenoj nadi da će se HNK Šibenik vratiti na staze uspjeha i ponovno zauzeti mjesto
koje mu po tradiciji i vrijednosti pripada, srdačno vas pozdravljam.
S poštovanjem,

Stipe Grubišić
Josip Belamarić
Zlatko Jurić

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime